Skip to content

Otel Oda Otomasyonu (GRMS)

Butik veya lüks ayrımı gözetmeksizin tüm otellerin, konuklarının sadakatini korumak için ilgi çekici ve kişiselleştirilmiş hizmetler sunma noktasında beklentileri ve arayışları vardır. Peki bu çerçevede  otelinizin performansını nasıl optimize edebilirsiniz:

  • Konuk deneyimini ve sadakatini geliştirin,

Misafir odası yönetimi, misafirleriniz adına personel verimliliğini artırır. Personel odaların boş olup olmadığını bilgisayar ekranından kolayca görebilir. Ön büro, misafirler check-in yaparken oda ayarlarını hazırlayabilir ve misafirden bir telefon geldiğinde odanın o anki konfor değerlerini görebilir.

  • Bakım verimliliğini ve yanıt sürelerini iyileştirin,

Bakım servis ekibi, ister tesis içinden ister tesis dışından, kurulu sistemi izleyip yönetebilir. Alarm bildirimleri sayesinde çok daha duyarlı hale gelip misafir bir sorunun daha farkına bile varmadan harekete geçeip sorunu çözbilir. Trend oluşturma ve raporlama sayesinde ekipman bakımında daha proaktif olabilir ve hizmetlerin sürekliliğini sağlayabilirler.

  • Sadeliği ve sürdürülebilirliği aynı anda elde edin,

Enerji kullanımınızın tam görünürlüğü, konuk kontrolünü ve konforunu artırırken operasyonlarınızı iyileştirmenize ve maliyetleri azaltmanıza olanak tanır. Basit ama güçlü misafir odası yönetimi çözümlerimiz sayesinde, otelinizin her zaman en yüksek performansta çalışmasını sağlamak için HVAC, aydınlatma ve ölçüm sistemlerini uzaktan izleyebilir ve kontrol edebilirsiniz.

  • Gelirizi ve marka değerinizi artırın.

Satışlarınızı artırmak ve marka imajınızı güçlendirmek için çözümümüzün akıllı özelliklerinden yararlanın. Örneğin, misafirlerinizin otel içerisindeki ücretli imkanlardan daha fazla faydalanabilmeleri için  promosyon tekliflerini oda içi cihazlarda görüntüleyin ve otelinizin sürdürülebilirlik başarılarını gerçek zamanlı olarak tanıtmak için halka açık ekranları kullanın.

Tüm bu anlatılanlardan sonra, mükemmel bir misafir deneyimi yaratan şey nedir? Bu, misafirlerinizi özel hissettiren bir ortamla başlar.

İster yerel gezginler olsun, ister uzaktan ziyarete gelmiş olsunlar, kuracağımız otel odası çözümüyle kendilerini evlerindeymiş gibi hissedebilirler.

Misafirinize kişiselleştirilmiş bir deneyim ve odayı kolayca kontrol etme olanağı sunularak, misafirin tercih ettiği sıcaklığa, aydınlatma seviyesine ve ana diline uyumlu ekranlarla ilgi çekici bir misafir odası hazırlanabilir. Misafirler değişen taleplerine uygun olarak istedikleri ortamı oda içerisinde kendileri de kolaylıkla oulşturabilirler.

Misafir yokken enerji tasarrufu sağlayan, konuk geri döndüğü anda sıcaklık, perdeler ve aydınlatma için aynı koşulları oluşturan, çoklu dil desteği sunan ve zarif bir tasarıma sahip akıllı oda için kontrolörleriyle desteklenmiş ve oda dekorunuzla çok güzel uyum sağlayacak anahtar prizler ile tamamlanmış, mümkün olduğu kadar sade bir oda.

Otel misafirleri ortalama olarak günün sekiz saatten az kısmını odalarında geçirmelerine rağmen oda enerji sarfiyatları otel enerji kullanımının %40-80’i aralığında oluyor. Bunun sebebi ya hiç otel oda otomasyonu yapılmamış olması veya doğru kurgulanmamış bir otel oda otomasyonudur.

Misafir odaları boş olduğunda ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC), ışıklar ve diğer enerji yoğun cihazlarların açık bırakılması hem oransal olarak kârlılığınızı hem de rakamsal olarak karınızı olumsuz etkileyen enerji ve para israfıdır.

İklim koruyucusu olarak ün kazandı. Artık bu sorunu tasarruf etme fırsatına dönüştürebilirsiniz

ve sürdürülebilirlik hedeflerinize ulaşın. Oteller için uyguladığımız Otel Misafir Odası Yönetim Çözümleri doluluk bazlı enerji kullanır yani kurulan sistem konuklar uzaktayken oda koşullarını daha düşük enerji sarfiyatı yapacak şekilde ayarlayabilir ve bu ayarları misafir odaya döner dönmez hızlı bir şekilde geri yükleyebilir. Oda kiralanmadığında veya boş olduğunda oda sıcaklık ayarlanan değerlere düşürülür, güneş kaynaklı ısı yükselişini azaltmak ve mobilyaları korumak için perdeler kapatılır, yerden ısıtma, ayna ısıtma ve ışıklar kapatılır, kapı ve pencerelere konulacak manyetik kontaklar ile iklimlendirme sistemi kapı ve pencere açıkken devreden çıkartılabilir.  Bu enerji yönetimi işlevi, kayda değer bir enerji tasarrufu sağlar, karbon emisyonlarını azaltır ve marka imajınızı güçlendirir.

Çözümlerimiz daha fazla otel verimliliği ve tasarrufu sağladığı gibi en iyi konfor ve konuk odası deneyimine katkı sunar.

Otel işletmesi ve teknik ekibinin iş yükünü azaltır, cihazların kullanım ömürlerini uzatır ve arızaların minimize edilmesine katkı sunar.

Otel işletim yazılımları ve kapı kilit sistemleri ile tam entegre olur. Oda dolu, boş, DND, MUR takipleriyle oda temizlik ekiplerinin daha doğru ve etkili program yapmalarına olanak tanır.