Skip to content

Yenilenebilir Enerji (SOLAR,GES, RES)

Günümüzün hızla değişen dünyasında, güneş enerjisi ve rüzgar enerjisi temiz enerji kaynakları arasında ön planda olmaya devam ediyor. Elektrik tüketimimiz dünya çapında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken, küresel ısınmanın neden olduğu iklim değişikliğinin artan zorluklarıyla mücadele etmeye devam ediyoruz. Bir zamanlar güvenilir olarak görülen geleneksel enerji kaynaklarının tedarik sınırlamaları ve çevresel dezavantajları sebepleriyle alternatifleriyle değiştirilmesi yönünde büyük bir çalışma sürdürülüyor. Yenilenebilir enerji kaynakları, talep artışının çoğunu karşılayacak şekilde büyüyor ve bu da sürdürülebilir, çevre dostu enerji alternatiflerine yönelik aciliyet yaratıyor.

Koneltek olarak müşterilerimizden gelen talepler çerçevesinde, güvenilir ve uygun maliyetli yenilenebilir enerji ve temiz teknoloji otomasyon çözümleri sunuyoruz.

Rüzgar Enerji Santralleri(RES) ve Türbinlerin İçin Çözümler:

Rüzgar santralinde üretilen enerjinin şebekeye bağlanması noktasına kadar altyapısında kullanılacak yüksek güvenilirlikli ekipmanların sağlanması(Türbin yardımcı kontrolü, DC/AC invertör, kuru tip Ag/OG Güç transformatörü vb..), kurulumları, enerjiinin izlenmesi ve kontrolüne ilişkin sistemlerin devreye alınması ve bakım hizmetlerini sağlıyoruz. Bu sayede kWh başına düşen ekipman maliyetinin düşürülmesine yardımcı oluyoruz.

 

Güneş Enerjisi Santralleri(GES) İçin Çözümler:

Şebekeden bağımsız, yedek güç ile şebekeye bağlı, depolama özellikli çatı üstü ve ticari GES sistemlerinin lokal kullanımı ve şebekeye bağlanması noktasında, güneş paneli sonrası ihtiyaç duyulan  yüksek güvenilirlikli ekipmanların(Redresör, şarj kontrol cihazları vb..) kurulumlarını, enerjinin izlenip raporlanması ve kontrol edilmesine yönelik sistemlerin tedarik, devreye alma ve bakım hizmetlerini sağlıyoruz. Bu sayede kWh başına düşen ekipman maliyetinin düşürülmesine yardımcı oluyoruz.